VAKIA SURESİ

Vakia suresinin sırları Ledüni manası ve Ahir Zamana Bakışı

Vakı’a suresi bedenlenip harekete geçti. Bakın bunlar size biraz anlaşılmaz gibi gelebilir ama bira dikkat ederseniz anlarsınız İnşallah.

Vakı’a suresinin ilk ayetlerine bakarsanız;

1- İza veka'atilvaki'atu.
(Allah'ın vaat ettiği) olay zuhura geldiğinde.

Devamını oku: https://www.kardesimkuran.com/sureler/vakia suresi/

 

hani vakit gelip de Vakı’a zuhur ettiğinde veya vaktaki vaka zuhur ettiğinde, vuku bulduğunda bazı terimleri yerine geldikten sonra o alçaltıcıdır ve yükselticidir. Yani Vaki’a suresinin hareketlenmesinin batı alemini yani inancın tarif edildiği bir alemi alçaltacak gerçek manada İslam aleminin inancını ve ilmini yükseltecektir. İşte Vaki’a suresinin buna benzer bir çok görevle beraber bedenlenip harekete başladı.

Bu sebepten dolayı düşmanın tankı topu silahı vesairesin bizi artık çok etkilemez. Etkilemiyor da…

Vakı’a suresi

 

         O süreleri bedenlendirdi. O süreler şehir şehir, ev ev, ilçe ilçe, devlet devlet geziyorlar. Batınen geziyorlar, zahiren geziyorlar. İşte onlar tekrar dünyayı imar etmeye başladılar bir taraftan. O süreler özellikle vaki’a süresi bütün müminim diyen herkesin kalbine mutlaka bir defa uğruyor. Onun kalbindeki inancı ya alçaltıyor, ya yükseltince muhakkak İslam Birliğine bağlanmış olacak. Alçaltınca helak olmuş olarak gitmiş olacak.

         O da niye?

        İşte hadisi şerifte belirtilen Ahir Zamanda insanların hemen hemen yarısı bir rivayete göre daha değişik şey, yani bu Ahir Zamanda olacak savaşların içersinde ve bu savaşlar ile yayılacak hastalıklardan açlıktan ve kıtlıktan yok olacağından bahsediyor.

        İşte Vakı’a suresi kimin kalbine gripte onu alçaltmış ise o bu belalardan birine uğrayacaktır. Kimin kalbine girip onu yükselti ise onu Büyük İslam Birliği Devletinin koruması ve aynı zamanda zahir olarak o korumada batın olarak da Huzuru Peygamber koruması altına alacaktır. 

 

 

      Bununla beraber yeryüzünü de imar ediyor Vakıa suresi. İşte bakın biz bunu geçenlerde bir haberden okuduk. İşte bakın bunu bilim insanları, bilim adamları teyit ediyor. Yüzlerce yıl kapanmayacak dedikleri ozon tabakası birkaç zaman içersinde kapanmış gitmiş. İşte bunlar Vakı’a suresinin eserleridir. Mevsimlerin tekrar düzene geleceği de yine İnşallah yine Mikail AS, Vakı’a suresi ve buna benzer bazı hareketlerle İnşallah düzelecektir Allahın izniyle. Vaki’a suresi tabiata aynı zamanda devletlere de hükmedecektir. Birçok devleti göreceksiniz alçaltacaktır. O devletler kendi içinde kendi dertlerine düşmeye başlayacaklar. Yani bunu biz kaç yıl önce söylemiştik. İşte Amerika’nın kendi içinde çöküşü başladı bir taraftan, orada ilk kafa kaldıran Teksas eyaletidir. En zengin Eyaletlerden bir tanesi olup itiraz ediyorlar. O fakir eyaletleri biz beslemeyelim diye. Zaten onlar kendi içlerinde birbirini yiyor zaten. Öyle bir bölünmeler yine Allah’u Teala’nın izniyle Huzuru Peygamberdeki birliğin almış olduğu karar ile ve Ahir Zaman görevlisi ile birlikte Vakı’a suresine verilen bir görevdir bu, o devletlerinde Hazreti Peygamber Efendimizi kabul etmeyen, İslam Aleminin her gün zülüm altında inim inim inleten o devletleri de Vakı’a suresinin o ayeti yani alçaltma ayeti zuhura geçmiş vaziyettedir inşallah. 

 

Bu ilmi alırsanız olursunuz. Bu ilmi takip ederseniz olursunuz. Bunlar gerçekleşir inşallah ki bu devir de hareketlenen bedenlenen ve yeryüzünde Allah’u Teâlâ’nın NUR’unu tamamlamak için görevlendirilen dört büyük sureden bir tanesi Vaki’a suresi, bir tanesi Rahman suresi ve Ta-Ha suresi de bedenleşmiştir. Bununla beraber Yasin suresi de benlenmiştir. Bu dört sure Biiznillahi Teâlâ yeni Kurulan İslam birliğini hem destekleyen hem onlara manen öğretmen olan ve hem onlara manen her türlü muhafazayı Biiznillah sağlayan surelerdir.

 

 

Cafer İskenderoğlu