Karia Suresi 6. ayeti Kuranı Kerim meali

Karia Suresi Kuranı_Kerim meali ve tefsiri

Karia Suresi

Sonraki Ayet:   7

Ayetin Ledüni Tefsiri: Kari'a Suresi: 6. Ayeti Kerime

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

  6. Fe-emmâ men sekulet mevâzînuh.

Bu iki mevzunun hangisi size ağır gelir.

   bu mevzilerin hangisine sığınırsınız.

   mevâzînuh: burada mevzi anlamındadır. Mevzular anlamındadır. 

  Burada yine Kâri’a suresi bize bir iyi bir kötü mevziyi anlatıyor.

 


Devamını oku: https://www.kardesimkuran.com/sureler/karia-suresi/
 
 

            “mevâzînuh” burada mevzi anlamındadır. Mevzular anlamındadır. Burada yine Kâri’a suresi bize bir iyi bir kötü mevzi, mevzi nedir? Sığınılacak saklanacak yerdir. Askerlik yapanlar bilir mevzilerden.

            Şimdi bir iyi mevzi var, Hazreti Peygamber Efendimizin izi, ona doğru giden bir yol, ondan Allah’u Teala’ya giden yol.

            Bir de kötü yol var. İşte Işid gibi takiyye yaparak İslam adı altında İslam’ı boğan kesen parçalayan bir şey. Burada Allah’u Teâlâ bize bu iki mevziyi ve bu iki mevzinin içinde olan mevzuları da uyandırıyor. İslamdaki mevzu nedir? Kendi kardeşlerimize hatta savaş olmadığı müddetçe dışarıdaki hiçbir kardeşimize zarar vermeyeceğini bize hem Kur’anı Kerim bildiriyor hem Hazreti Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem bildiriyor.

             Oysa burada onların mevzisindeki mevzular ne diyor, işte bizden olmayan herkesi öldürün diyor. İşte İslam olup da kendilerinden ayrı meşrepteki herkesi ne yapıyorlar? İşte her gün gözünüzün önünde öldürüyorlar. Bunu da Kur’anı KeriminKâri’a suresi süresi açıkça bize ifade ediyor. Onun için bizlerin uyanık olması lazım. Hatta bu Ahir Zamanda BÜYÜK İSLAM BİRLİĞİNİN kurulup temellerinin atıldığı ve faaliyete geçtiği bir dönemde, bizlerin daha uyanık olması lazım. Bizlerin çoluk çocuğumuza, özellikle gençlerimize sahip çıkıp o şeytanın ordusuna hiçbir ferdimizi göndermememiz lazım.   

                    

               Aksine elimizden geldiğince gücümüz yettiğince bu İslam birliğine kalben hiçbir şey yapamıyorsak kalben de olsa destek olmamız lazım. işte yine Kâri’a suresinin yedinci ayetinde: