Karia Suresi 11. ayeti Kuranı Kerim meali

 

Karia Suresi

Sonraki Ayet:  1

Ayetin Ledüni Tefsiri: Kari'a Suresi:   11. Ayeti Kerime

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

11. Nârun hâmiyeh.

Ateşin sahibidir. Ateşi muhafaza edendir. 

 

           Kötü yola giderseniz o ateşin hamisidir. Yani ateşin sahibidir. Ateşi muhafaza eder. İslam gibi görünüp de İslam olmayan Ahir Zamanda o deccalın kurduğu ordu deccalın Kâria’sından bahsediyor. Ama asıl Kâri’a diyor ki: biz Hazreti Peygamber Efendimizin Kâria’sıyız. Onun izinden gideriz onun getirdiği bilimler ilimler ve onun yolu üzerinden gideriz. Biz o yolda ancak varız. Biz ateşten ancak o yoldan kurtarırız. Hamimiz bizi muhafaza eden Kur’anı Kerim ve Hazreti Peygamber Efendimizin sunduğu o ana sıcaklığından daha öte sıcaklığa sahip olan kucağıdır efendim, bunu anlatıyor Allah’u Teâlâ. 

 

           İşte Ahir Zaman böyle zuhur etmiş vaziyette. Üçüncü dünya savaşı başladı. Herkes sanıyor ki kendi kafasına bir bomba bir ateş düşmeden savaşın içersinde değil sanıyorlar. Bundan kaç sene önce Suriye de öyleydi. İşte Şam da biz duyuyorduk her gece bir yerlerde eğlenceler keyifler. Şimdi ne oldu? Neredeler şimdi onlar? Öyle değil mi? Irak’ta yine öyle Afrika ülkelerine bakın Müslümanlar cayır cayır yakılıyorlar.

           Deccalın hazırladığı büyük orta doğu projesinin etkisinde kalan Müslüman ülkelerin hallerine bir bakın daha istikrar tutturmuş vaziyette değiller. İran’ın durumuna bakın İran bugün sessiz gibi görünüyor ama beş altı ay sonra oda karışacak.

                                     ve devamı...

 

          çatlamalar başlar iç isyanlar falan orada da huzur ve rahat yok. Pakistan zaten bölündü gidiyor. Dikkat edin! Hindistan da Müslümanlar hiçbir zaman ne bir araya gelebildiler ne birlik olabildiler. Bu sebepten dolayı Budistlerle her gün savaşlar içersindeler. Doğu Türkistan da İslam diye bir şey kalmadı, bittiriyorlar. Çayır çayır onları da ya yakıyorlar ya kesiyorlar onları da bitiriyorlar. Mayammar Filipinler ve daha uzak doğu ülkeleri ve diğer İslam Ülkelerine bakın hepsinde ateş var.

            Bizim yakın yerimiz Kosavamız. Bakın Kosava’mız düne kadar binlerce yüz binlerce şehit verildi. Bugün o şehitlerin kanının üzerine Hıristiyanlık inşa ediliyor tekrar. Makedonya’mız yine öyle… işte bir bakın Allah’u Teala Hercü Merci yani 3. Dünya savaşının ateşini İslam ülkelerinin üzerine koymuştur.

        Niye?

        Bizler Kari’a suresinin bizi uyardığı gibi bir arada değiliz. Parça parçayız bütün güçlerimizi dışarıdan almaya çalışıyoruz. Silah gücümüz olsun ekonomik gücümüz olsun buna benzer şeylerde hep dışarıya bağlıyız. Biz bir arda birbirimizi yiyoruz birbirimizi, birbirimizi parçalıyoruz. Hani geçmiş sohbetlerimizin birinde söylemiştik. Ahir Zamandaki bizim halimiz yani ümmetin hali ne olur? O zamanda siz birbirinizin boynunu vuruyor olacaksız buyuruyor. İşte bakın bu gün o gün. Bugün onu yaşıyoruz.